Ascaria

Zespół powstał w Płocku 1995 roku. Pierwszy skład zespoły przedstawiał się następująco: Krzysztof Szlom – perkusja, Jakub „Krojc” Pokorski – gitara, Krzysztof Poleszak – bas, Paweł Szyczypek – wokal. Początkowo próby zespołu odbywały się w Spółdzielczym Domu Kultury. Jednak po niedługim okresie zespół przeniósł się do płockiego MDKu by tam pracować nad swoim debiutanckim materiałem.

Rok po rozpoczęciu działalności kapela udała się do Włocławka by nagrać swój pierwszy materiał demo, który później został zatytułowany Try To Survive (Demo, 1996). W międzyczasie zespół wystąpił podczas WOŚP przed płockim Teatrem Dramatycznym, oraz zagrała kilka koncertów m.in. w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki oraz na przeglądzie zespołów rockowych w Sierpcu.

Rok 1996 przyniósł kolejne wydawnictwo zespołu. W celu nagrania tego materiału panowie po raz drugi udali się do Włocławka by nagrać materiał w tym kultowym dla płockiej sceny rockowej studio. Materiał ten ukazał się pt. Sickness of the Masses (Demo, 1997).

Dodatkowo utwór pt. Awaken znalazł się na składance PETROHAŁAS wydanej w 1996 roku. Po zakończeniu działalności zespołu Jakub i Maciek zasilili zespół LAO CHE w składzie którego Jakub grał do roku 2015, a Maciek występuje w nim do dnia dzisiejszego (stan na rok 2020).


Ostatni skład zespołu:

Paweł Szyczypek – wokal

Maciej „Trocki” Dzierżanowski – perkusja

Krzysztof Poleszak – bas

Jakub „Krojc” Pokorski – gitary


Byli członkowie:

Krzysztof Szlom – perkusja


Dyskografia:

Try To Survive Demo (1996)wyd. własne
Sickness of the Masses (Demo, 1997wyd. własne

za pomoc w przygotowaniu biografii zespołu Ascaria bardzo dziękuję Jakubowi Pokorskiemu


Multimedia