A.Q.Q.

Zespół A.Q.Q. powstał na przełomie 2004/2005 roku z inicjatywy basisty Artura Kani oraz perkusisty Adama „Dukena” Przemyłskiego, którzy wcześniej zasilali jako sekcja rytmiczna takie lokalne bandy jak Doctors czy Podwórkowi Chuligani. Skład zespołu uzupełnili: Witold Stoparek – wokal, grający na gitarze Robert „Chaboś” Chaboski (przez wiele lat członek Farben Lehre) oraz na trąbce Darek „Szopen” Szadkowski.

Od początku wspólnego grania, zespół nawiązywał stylistycznie do punkowych tradycji lat 70-tych, które łączył z rytmami muzyki ska i reggae. W sierpniu 2005 r. grupa zarejestrowała swój pierwszy singiel pt. „ Niezależnie zależni”, na którym znalazły się cztery piosenki promujące materiał na pierwszą płytę. Wiosną 2006 r. ukazał się debiutancki krążek „NIC NIE MUSZĘ” wydany przez JIMMY JAZZ RECORDS. Na krążku znalazł się m.in. utwór „Kieszenie”, do którego został nakręcony teledysk w podwórku przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Chwilę później zespół rusza z koncertami u boku wrocławskiej grupy HURT. Na początku 2007 roku zespół opuszcza Chaboś, a chwilę później również Szopen. Zespół postanawia zatrudnić na wiosło Łukasza Grockiego. Po pewnym czasie do zespołu dołącza na drugą gitarę Krzysiek „Triku” Piotrowski i w takim składzie zespół rejestruje w połowie 2008 roku materiał, który jesienią 2008 roku ukazuje się nakładem Zima Records pt. „Rock’n Roll to ściema”. Płyta zawierała 17 utworów w stylu ska-punk w tym dwa kowery zespołów Sex Pistols i The Clash. Na płycie gościnnie wystąpił również płocki gitarzysta Krzysztof Misiak. Po nagraniu płyty z zespołu odchodzi Triku, który zawiązuje zespół Schröttersburg.

W kwietniu 2013 roku ukazała się 3cia płyta zespołu pt. “Być czy mieć”, na której oprócz tytułowego utworu znalazło się 6 kompozycji w tym kolejne kowery: zespołu Kryzys oraz płockiego zespołu Doctors. Zespół sporadycznie gra koncerty, ale za to w salce prób powstaje ostatni jak się później okazuje materiał. Został on wydany w 2015 roku własnymi siłami pod nazwą „Oszukujemy”.

W 2019 roku zespół zaiwesił swoją działaność.

W różnych okresach działalności zespół zasilali tacy lokalni muzycy jak: Rafał „Szkielo” Strzemieczny – perkusja oraz Dorota „Doćka” Cieślik – wokal.


Ostatni skład (2018):

Witek Stoparek – wokal

Artur Kania – bas

Adam „Duken” Przemyłski – perkusja

Łukasz „Groku” Grocki – gitara


Byli członkowie:

Robert „Chaboś” Chabowski – gitara

Darek „Szopen” Szadkowski – trąbka

Rafał „Szkielo” Strzemieczny – perkusja,

Krzysiek „Triku” Piotrowski – gitara

Dorota „Doćka” Cieślik – wokal


Dyskografia zespołu:

Nic Nie Muszę (2006)Jimmi Jazz Record
Rock’N Roll To Ściema (2008)Zima Records
Być Czy Mieć (2013)wyd. własne
Oszukujemy (2015)wyd. własne

opracowanie własne na podst. materiałów od zespołu


Multimedia:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*