Denaturat

zespół Denaturat, fot. dzięki uprzejmości Macieja Półbratka
Maciej Szałański i Tomasz Zieliński, fot. dzięki uprzejmości Macieja Półbratka
Tomasz Zieliński i Maciej Półbratek, fot. dzięki uprzejmości Macieja Półbratka

Zespół punk-rockowy powstały w Płocku w 1992 roku z inicjatywy Tomasza Zielińskiego – gitara, wokal, Arkadiusza Górgonia – perkusja, Marcina Szałańskiego – bas oraz Macieja Półbratka – gitara, wokal.

Próby bandu odbywały się w salce SDK-u przy ulicy Krzywoustego, skąd pochodzi zamieszczone pod biografią nagranie poczynione ok. 1994 roku (dzięki uprzejmości Macieja Półbratka).

Debiutancki koncert Denaturatu miał miejsce podczas I finału WOŚP, który odbył się w styczniu 1993r. w SP 14. Chłopaki zagrali wtedy u boku m.in. Niech Będzie i Z.S.W.B. Kolejne występy na żywo zespół zanotował m.in. w Małachowiance, Siedemdziesiątce oraz “na wyjeździe” w Wyszogrodzie. W międzyczasie udało się chłopakom nagrać kilka utworów na scenie SDKu, na potrzeby popularnej wówczas audycji „Pulsiak” prowadzonej w Radio Puls przez Mariusza Korpolińskiego i Krzyśka Słomińskiego. Niestety, póki co nie udało się odnaleźć tych nagrań.

W zespole oprócz wspomnianych wcześniej muzyków swój epizod gry mieli również: Marcin Kwiatkowski – gitara oraz Piotr Burzyński – wokal

W 1996 roku w związku z zakończeniem szkoły i podjęciem przez większość chłopaków pracy zarobkowej, zespół zakończył swoją działalność.


Skład zespołu:

Tomasz Zieliński – gitara, wokal

Arkadiusz Górgoń – perkusja

Marcin Szałański – bas

Maciej Półbratek – gitara, wokal

Marcin Kwiatkowski – gitara

Piotr Burzyński – wokal


Multimedia: