Chasm

Zespół black-metalowy powstały w Płocku w 1995 roku z inicjatywy Michała “Warzyka” Warzyckiego i Przemysława „Sobiecha” Sobiechowskiego. Do zespołu na gitarę basową dołączył kumpel Sobiecha ze szkolnej ławki – Zbyszek “Feryl” Bor. Skład zespołu uzupełnił grający na perkusji Michał “Dimon” Jastrzębski (perkusista grającego wówczas zespołu o podobnym profilu stylistycznym – Dark Side).

Pierwsze próby bandu odbywały się w domu Warzyka, lecz chwilę później chłopaki przenieśli się do salki prób, znajdującej się w Młodzieżowym Domu Kultury. Jednym z warunków korzystania z tego pomieszczenia oraz ze znajdującego się tam sprzętu, był obowiązek zaprezentowania się na corocznym przeglądzie zespołów muzycznych. Jako, że zespół nie zamierzał opuszczać murów MDK’u i dalej korzystać z dobrodziejstw tej instytucji, chłopaki postanowili zaprezentować się podczas tego wydarzenia. Jak wspomina Sobiech: “Podczas tego koncertu byliśmy kompletnie pijani, dzicy i źli, w makijażu i z gwoździami.” Jak się później okazało, był to pierwszy i ostatni publiczny występ bandu.

W 1997 roku zespół własnymi siłami zarejestrował materiał demo. Wszystkie gitary oraz wokal zostały zarejestrowane w domu Warzyka, a perkusja została nagrana w mini studio Macieja Sztomberskiego na 1 mikrofon, bo jak wspomina Warzyk: “black metal im gorzej zagrany tym lepiej, stąd jeden mikrofon”.

Kaseta demo pt. Proch, ukazała się w połowie 1997 roku i zawierała 5 utworów (do odsłuchu pod biografią zespołu).

Chwilę po nagraniu kasety demo, jesienią 1997 roku., zespół zawiesił swoją działalność.


Skład zespołu:

Michał “Warzyk” Warzycki – gitara (na kasecie demo również gitara basowa)

Przemysław „Sobiech” Sobiechowski – wokal

Zbyszek “Feryl” Bor – gitara

Michał “Dimon” Jastrzębski – perkusja

Dyskografia:

Proch – demo (1997)wyd. własne

Multimedia: