Dark Side

zespół Dark Side podczas koncertu w “Małachowiance” fot. dzięki uprzejmości Tomasza “Iwana” Iwańskiego
zespół Dark Side podczas koncertu w MDK w Płocku. fot. dzięki uprzejmości Tomasza “Iwana” Iwańskiego
zespół Dark Side podczas koncertu przed płockim MDK fot. dzięki uprzejmości Tomasza “Iwana” Iwańskiego

Zespół death-metalowy założony w 1995 roku przez wokalistę Tomasza “Iwana” Iwańskiego, perkusistę Michała “Dimona” Jastrzębskiego, gitarzystów: Michała “Warzyka” Warzyckiego i Cezarego “Bola” Rosę oraz basistę Michała “Muzyka”.

Początkowo próby zespołu odbywały się w Spółdzielczym Domu Kultury, jednak chwilę później zespół przeniósł się do Młodzieżowego Domu Kultury w którym oprócz salki prób z prawdziwego zdarzenia znajdował się całkiem niezły sprzęt.

Każdemu wykonawcy korzystającego z dobrodziejstw MDK był przydzielony opiekun. W przypadku Dark Side został nim Krzysztof Misiak.

Pierwsze sceniczne doświadczenia zespół zebrał grając na deskach płockiego MDKu. Oprócz koncertów w rodzinnym mieście Dark Side zaprezentowali się również poza granicami Płocka m.in. na przeglądzie w Sierpcu oraz podczas WOŚP w Gostyninie.

W 1997 roku udało się chłopakom zarejestrować materiał demo pt. Omen (do odsłuchu tutaj). Został on nagrany w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku. Realizatorem tych nagrań był Wojtek Cichocki.

Zespół zakończył swoją działalność w okolicach roku 1998.

Po zakończeniu działalności Dark Side, Michał “Dimon” Jastrzębski dołączył do zespołu Stonehenge, a po jego rozpadzie, razem z Michałem “Warzykiem” Warzyckim weszli w skład świeżo uformowanego Lao Che.

Skład zespołu:

Tomasz “Iwan” Iwański – wokal

Michał “Dimon” Jastrzębski – perkusja

Michał “Warzyk” Warzycki – gitara

Cezary “Bolo” Rosa – gitara

Michał “Muzyk” – gitara basowa


Dyskografia:

Omen – demo (1997)wyd. własne