Dobra Nasza

zespół Dobra Nasza (2021), fot. archiwum zespołu
zespół Dobra Nasza (2020), fot. archiwum zespołu
zespół Dobra Nasza (2018), fot. archiwum zespołu
zespół Dobra Nasza (2018), fot. archiwum zespołu
Jacek Szlom i Arkadiusz Sylwestrzak (2018), fot. archiwum zespołu
Jerzy Gawliński (2018), fot. archiwum zespołu
Jerzy Gawliński (2018), fot. archiwum zespołu
Krzysztof Szlom (2018), fot. archiwum zespołu
Jacek Szlom i Arkadiusz Sylwestrzak (2018), fot. archiwum zespołu

Zespół rockowy, który powstał na początku lutego 2017r. w Płocku z inicjatywy gitarzystów Arkadiusza Sylwestrzaka i Jerzego Gawlińskiego. Na spotkaniu po dwudziestu latach od ukończenia studiów, po krótkiej rozmowie stwierdzili, że chcą ze sobą pograć. Podobne zainteresowania muzyczne sprawiły, że pomysł szybko przerodził się w działanie.
Do gitarzystów dołączył perkusista Krzysztof Szlom, a na gitarze basowej zaczął grać Gabriel Sieradzki. Próby odbywały się w jednej z płockich szkół.
Grupa gra muzykę: rock’n’roll z elementami bluesa, są to autorskie kompozycje zespołu.

W czerwcu 2017r. z zespołu odszedł Gabriel, którego w sierpniu zastąpił czternastoletni wówczas basista Jacek Szlom. Od września 2017r. próby zespołu odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku.
Zaczęły powstawać nowe piosenki i już w listopadzie 2017r. zespół nagrał w Studiu „Klon” w Sierpcu cztery utwory: „Karuzela masek”, „Jeszcze jeden”, „Niemożliwe jest możliwe” oraz „Dziwny kraj”.

Rok 2018 to praca nad nowymi piosenkami i koncerty, między innymi w Lubsku (Majówka z LDK), Rypinie (Festiwal Rockowy Riff Master),
Radotkach (Adrenaline Rush), Warszawie (Orlen Warsaw Marathon), Płocku (Studencka Katorga, Mistrzostwa Mazowsza Cheerleaders, Klub „Moc-Art”).
We Wrocławiu 1 maja 2018r. wspólnie z gitarzystami z całej Polski, zespół pobił Gitarowy Rekord Guinnessa, wykonując piosenkę Jimi Hendrixa „Hey Joe”. Od tego czasu utwór ten jest grany przez „Dobrą Naszą” na koncertach.
We wrześniu 2018r. „Dobra Nasza” zagrała w Płocku podczas „Rockowej Nocy w Per Se” wraz z płockimi zespołami „Anamor” i „Waldemort”. Koncert ten spowodował, że od października 2018r. zespół odbywa próby w Pracowni Muzycznej POKiS w Płocku.

Rok 2019 rozpoczął się od koncertów podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najpierw występ w płockiej Orlen Arenie (tu gościnnie zaśpiewała z zespołem Aleksandra Ziemińska), a następnie w Klubie „Rock 69”.

Na wiosnę 2019r. kolejna sesja nagraniowa w Studiu „Klon” w Sierpcu, gdzie zarejestrowano trzy piosenki: „Mgła”, „Jak”, „Warto, nie warto”.
Następne koncerty 2019 to: rozpoczęcie wiosną, a na jesieni zakończenie sezonu motocyklowego w Zakrzewie (gdzie oprócz własnych utworów grane były również covery grupy Dżem); na Rynku Starego miasta w Płocku podczas „Jarmarku Tumskiego”; w Proboszczewicach (Pizzeria Capone); Słubicach (Hotel Kawallo), Cierszewie (Ultra Pazur).

W końcu sierpnia 2019r. z zespołu odszedł basista Jacek Szlom, który rozpoczął naukę w Warszawie, a jego miejsce zajął Marcin Kucio, który szybko zaaklimatyzował się w grupie.
W grudniu odbył się Koncert urodzinowy „Dla Arka”, podczas którego, w związku z operacją Krzysztofa gościnnie wystąpił na perkusji Damian Marcinkowski.

Rok 2020 rozpoczął się od 28 Finału WOŚP, zespół zagrał jeszcze z Damianem Marcinkowskim na perkusji w MCK Płońsk (w opinii zespołu i fanów był to najlepszy koncert od powstania grupy).
Na wiosnę 2020r. zaplanowany był Koncert płockich zespołów rockowych na powitanie wiosny w Klubie „Moc-Art” Restauracji Szansa oraz występ na „Rock Tower”. Jednak ze względu na pandemię Koronawirusa zostały one odwołane. Zamknięte sale prób, kluby, domy kultury i właściwie cały świat spowodowały, że zespół został zmuszony do zawieszenia prób.
Jednak już od lipca przygotowany został materiał i w okresie wakacyjnym odbyły się koncerty charytatywne dla Kacperka w miejscowości Wielgie oraz dla Zosi w Proboszczewicach.
W sierpniu Festiwal „Pol’and’Rock” 2020 on-line. W cały kraju Najpiękniejsze Domówki Świata. Gitarzysta Arek zaangażował się, z przyjaciółmi Tomkiem i Pawłem, w organizację domówki „Ryba’stock” w Grabinie. Zrobili prawdziwy mini Pol’and’Rock – było pole namiotowe, zimny prysznic, namiot Strefa gastronomiczna, namiot ASP (z warsztatami, spotkaniami), telebim z koncertami on-line z Warszawy, a także Wiata Koncertowa do występów na żywo. Obok zespołów „Syrena 104”, „Gustavo Y Bajo”, wystąpiła „Dobra Nasza”. Ciekawostką jest, że w trakcie tej domówki miało miejsce łączenie na żywo z Jurkiem Owsiakiem, podczas którego, na kanale Pol’and’Rock w Internecie, festiwalowicze w całej Polsce i nie tylko, obejrzeli i wysłuchali relacji Arka z tego wydarzenia (między innymi o występie Dobrej Naszej).

Od września 2020r. zespół wrócił do regularnych prób … i znowu lockdown.
Jednak od listopada 2020 do połowy marca 2021 zespół nagrał w Studiu POKiS materiał na płytę, trzynaście piosenek, gotowych do wydania. Trwają prace przygotowawcze do wydania płyty. W między czasie w styczniu 2021r., 29 Finał WOŚP, tym razem koncert on-line z miejscowości Iłowo-Osada. Gościnnie na perkusji zagrał Gabriel Iwan, w związku z kolejną operacją Krzyśka.
W lutym 2021r., ponownie z Krzyśkiem, koncert on-line na deskach Sali koncertowej POKiS w ramach projektu „Kultura na wynos 2.0”.


Obecny skład zespołu:

  • Jerzy Gawliński – gitara, śpiew
  • Arkadiusz Sylwestrzak – gitara
  • Marcin Kucio – gitara basowa
  • Krzysztof Szlom – perkusja

Byli członkowie:

  • Gabriel Sieradzki – gitara basowa
  • Jacek Szlom – gitara basowa

Multimedia: