D.S.T.

zespół D.S.T. (2008), fot. dzięki uprzejmości Pawła ,,Śmigacza” Śmigały
zespół D.S.T. (2008), fot. dzięki uprzejmości Pawła ,,Śmigacza” Śmigały
zespół D.S.T. podczas Rock Tower (2010), fot. dzięki uprzejmości Pawła ,,Śmigacza” Śmigały
zespół D.S.T. podczas Rockowych Ogródków (2009), fot. dzięki uprzejmości Pawła ,,Śmigacza” Śmigały
zespół D.S.T. podczas WOŚP (2010), fot. dzięki uprzejmości Pawła ,,Śmigacza” Śmigały

Zespół hard rockowy powstały w Płocku we wrześniu 2008 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty – Krzysztofa „Cichego” Cichockiego, gitarzysty – Sebastiana „Lokersa” Dorajczyka oraz basisty – Pawła „Śmigacza” Śmigały. Skład uzupełnił młody, gostyniński perkusista – Łukasz „Bolek” Tomczak. Legenda głosi, że nazwę wymyślił kolega zespołu, który podczas próby nazwał muzyków „dorosłymi specjalnej troski”, a litery D.S.T. posłużyły jako skrót tej nazwy.
Rok 2009 to spora liczba koncertów. Band oprócz swoich autorskich kompozycji, podczas występów na żywo gra m.in. covery: „Mother” – Danzig czy „ Give In to me” – Michaela Jacksona. Zespół nie tylko gra koncerty, ale także zaczął pojawiać się na różnego rodzaju przeglądach i konkursach. W czerwcu wygrał „Dzień Płocki” na „Rockowych ogródkach”, a nagrodą były nagrania w studio organizatora festiwalu – Michała Kublika. Za miksy trzech utworów („Krzyk”, Wspomnienie”, Noc rozstania”) odpowiedzialny jest Michał Warzycki. W późniejszym czasie zespół dogrywa jeszcze czwarty utwór na EPkę z gościnnym udziałem klawiszowca Włodzimierza Szpotańskiego w studio Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku, w którym na co dzień gra próby.
W listopadzie 2009 r. D.S.T. zdobywa wyróżnienie oraz nagrodę finansową na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockomania w Mławie. W jury festiwalu zasiada między innymi Marek Piekarczyk.
Rok 2010 D.S.T. rozpoczyna od występu na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Płocku. Zespół gra kolejne koncerty, m.in. w Sierpcu i Płockim MDKu.
Połowa roku jest dla zespołu fatalna. Bolek decyduje się na odejście z zespołu, a Śmigacz łamie rękę, co uniemożliwia zagranie ostatniego koncertu w tym składzie podczas „koncertu dla powodzian” w Gostyninie.
W drugiej połowie 2010 roku utwór „Pozwól mi odejść” trafia na płytę festiwalu Rockowe Ogródki, a funkcję perkusisty zajmuje Jarosław Więcek, kolega z którym Cichy, Lokers i Śmigacz grali przed założeniem D.S.T. w zespole 3 per mille. Kiedy w końcu wszystkie nagrane utwory miały znaleźć się na Epce zatytułowanej „Noc rozstania” , dochodzi do nieporozumień między muzykami i zespół samoczynnie rozwiązuje się.


Ostatni skład zespołu:

Krzysztof „Cichy” Cichocki – gitara, wokal

Sebastian „Lokers” Dorajczyk – gitara

Paweł „Śmigacz” Śmigała – bas

Jarosław Więcek – perkusja

Byli członkowie:

Łukasz „Bolek” Tomczak – perkusja


Dyskografia:

Noc rozstania EP (2010)Materiał ten nigdy nie ukazał się na nośniku fizycznym. Można go odsłuchać poniżej dzięki uprzejmości Pawła “Śmigacza” Śmigały

za pomoc w przygotowaniu biografii zespołu D.S.T., bardzo dziękuję Pawłowi ,,Śmigaczowi” Śmigale.


Multimedia: