Concatenation

Grupa powstała pod koniec działalności płockiego zespołu The Thorn, z inicjatywy jego członków Mariusza “Mariana” Śmigielskiego (gitara), Pawła “Śmigacza” Śmigały (bas) i Pawła “Zała” Załęskiego (perkusja). Na początku roku 2012 zespół opuścił Zało, a w jego miejsce wszedł Marek “Magneto” Jończyk. Kolejnymi nabytkami zostali Sebastian “Sebol” Tarczyluk (gitara) i Mateusz “Shnapps” Koziorowski (wokal), a zespół przyjął nazwę Concatenation. Niedługo potem, z przyczyn osobistych, zespół opuścił Marek. Poszukiwania jego następcy trwały kilka tygodni, w tym czasie przewinęło się kilka osób, by ostatecznie szeregi CONCATENATION zasilił Rafał “Szkielo” Strzemieczny. W pełnym już składzie, kapela kontynuowała pisanie materiału. Gdy konkretna ilość utworów została ukończona, 28.10.2012r. CONCATENATION zadebiutowało na deskach Włocławskiego Centrum Kultury wraz z Black Mad Lice i Unborn Suffer. I szło tak dalej, pisanie utworów, kilka koncertów, zespół rozwijał się w najlepsze. Latem 2013 roku kapelę opuścił Sebol, z powodu przeprowadzki do innego miasta. Jego miejsce zajął Krzysztof “Bedi” Bednarski.

Jesienią 2013 roku CONCATENATION weszło do Klon Studio w Sierpcu by zarejestrować 3 autorskie utwory na debiutancką EP “Grinding My Soul”. Nagranie przedstawia przekrój tego, w jakim kierunku obecnie podąża grupa – brutalne, mocne i brudne granie spod znaku death i thrash metalu.

W grudniu 2014 roku zespół ponownie wszedł do studia KLON w Sierpcu aby zarejestrować 4 nowe numery do drugiej EP-ki “Empty State Of Humanity”, która ukazała się w kwietniu 2015. W maju 2015 CONCATENATION zagrali przed Turbo na Rock Tower Festival w Płocku, zaś czerwcu 2015 wystąpili na Rock & Rose Fest w Kutnie obok takich grup jak Hate, Alastor, Betrayer, Vedonist, Chainsaw, itp. Na początku 2015 grupa planuje wejść do studia nagrać debiutancką płytę.

Wiosną 2016 roku zespół ponownie przekracza progi sierpeckiego studia Klon. Efektem pracy jest debiutancka płyta „Mindeater”, która po krótkich poszukiwaniach wydawcy, wychodzi ostatecznie pod banderą lokalnej Necro Crew Records na początku 2017 roku. W tzw. międzyczasie zespół koncertuje min w Lublinie, Płocku, Włocławku, Warszawie, Kutnie, Ostrowie Wielkopolskim, Łodzi czy Bielsku Podlaskim.

Latem 2017 zostaje nagrany i opublikowany klip do utworu „Crusade”.

W połowie roku 2018 rozpoczyna się praca nad nowym materiałem. Można powiedzieć, że tradycyjnie zostaje on zarejestrowany na początku roku 2019 w sierpeckim studio Klon.

EP „Devolution” ukazała się we wrześniu 2019 roku. Po jej wydaniu zespół rusza w krótką trasę wraz z kolegami z lokalnego podwórka Baalberith i Varnheim. Po koncertach w Warszawie, Ciechanowie Iławie i Łodzi, koniec trasy następuje w Płocku. Jest luty 2020. Ostatni koncert mini trasy jest jednocześnie ostatnim występem w dotychczasowym składzie. Zespół zdecydowali się opuścić Szkielo i Bedi. Ich miejsce zajmują Piotrek „Śmigło” Śmigielski – perkusja (Leshy, Parh) i Robert „Bojara” Bojarski – gitara (Zachlapany Szczypior, Likantropia).

Aktywność koncertowa w 2020r. ze względu na pandemię zmniejsza się do zera. W związku z tym zespół rozpoczął prace nad nowym materiałem. Który prawdopodobnie zostanie zarejestrowany wiosną 2021 roku.


Obecni członkowie:

Mateusz “Shnapps” Koziorowski – wokal

Mariusz “Marian” Śmigielski – gitara

Robert „Bojar” Bojarski – gitara

Paweł “Śmigacz” Śmigała – bas

Piotrek „Śmigło” Śmigielski – perkusja


Byli członkowie:

Paweł “Zało” Załęski – bębny (2012)

Marek “Magneto” Jończyk – bębny (2012)

Sebastian “Sebol” Tarczyluk – gitara (2012-2013)

Rafał “Szkielo” Strzemieczny – bębny (2012-2020)

Krzysztof “Bedi” Bednarski – gitara (2013-2020)


Dyskografia zespołu:

Grinding My Soul EP (2013)wyd. własne
Empty State of Humanity EP (2015)wyd. własne
Mindeater (2017)Necro Crew Records
Devolution EP (2019)wyd. własne

za pomoc w przygotowaniu biografii zespołu Concatenation bardzo dziękuję Mateuszowi “Shnappsowi” Koziorowskiemu.


Multimedia: